אחד מהדברים המוכרים ביותר שמשפיעים על כך שצריך לבצע יישור שיניים, הינו השלב בו שיני החלב מתחלפות לשיניים בוגרות וקבועות. ייתכן שבתור ילד קטן היו לך שיניים מושלמות ומשורטטות אך, בתהליך ההתבגרות בו השיניים מתחלפות הצמיחה של השיניים הינה באופן לקוי ונוצרים מרחבים משמעותיים בין השיניים הקיימות או צפיפות גדולה מדי או שהן גדלות בצורה עקומה ולא ישרה. במצבים מסוג זה ישנו צורך לבצע יישור שיניים. כיום במאה ה- 21 ישנן מספר טכניקות שונות שניתן להשתמש בהן על מנת, לגרום למצב השיניים להיראות בצורה ישרה ומושלמת.

במצבים מסוג זה כדאי לטפל ולזהות בהקדם מכיוון, שבעתיד המצב יכול להחריף ולגרום לתופעות לוואיי שונות, כגון: שיניים שהינן מאוד עקומות אשר גורמות לחיוך שאינו אסטטי, בעיות בתיפקודה של כלל מערכה הלעיסה, הפרעות בכל תהליך הדיבור או מערכת הנשימה, אי יכולת לסגירת הפה בעקבות מצב שיניים שמונע סגירתו, בעיות וזיהומים בחניכיים ועוד. הטיפול הניתן, הינו בעזרתם של מכשירים שונים אשר מגיעים בשני סוגים האחד- מודבקים על גבי השיניים עצמן או אשר ניתן להסיר ולהחזיר אותם בכל שלב. אופן וכלל תהליכו של הטיפול, נקבע על ידי הרופא האורתודנט אשר מוסמך לכך.

האורתודנטים אשר קיימים בקליניקה, הינם בעלי הידע המקצועי ביותר וניסיון נרחב בכל הקשור לתחום רפואת יישור השיניים ומתן הטיפול אשר נדרש בכדי, להגיע לתוצאות הנדרשות. כמו כן, הטיפול יתבצע רק לאחר ביצוע של צילום רנטגן של השיניים והסתכלות פנימית מעמיקה על כל המצב הכללי של השיניים בכדי, לקבוע את הטיפול הנדרש מבחינת בחירת המכשירים הנדרשים, משך הזמן שיקח ועוד. האורתודנטים בקליניקה, הינם בעלי הרגישות והעדינות הנדרשת להענקת למטופל את הטיפול בצורה הנעימה ביותר מתוך הבנה שגם לאחר הטיפול עדיין צריך להתחיל להתרגל ללחץ המופעל על השיניים.