בעבר תחום רפואת השיניים, לא נחשב כתחום ספציפי וממוקד ואפילו רופא כללי היה יכול לטפל בבעיות שיניים. במהלך השנים תחום רפואה זה, הפך להיות הרבה יותר ממוקד ומהוקצע וכיום רופאי שיניים מתעסקים במגוון נרחב של בעיות לא פחות מרופאים כללים או המתמחים בתחומים שונים בגוף האדם. היום רופא שיניים, מתעסק בתחום כירורגי מאוד נרחב וההכשרה שעובר הינה מקיפה כמו כן, בכדי ללמוד את תחום רפואת השיניים יש צורך לבצע לימודים כלליים של רפואה ולאחר מכן, לקחת את מסלול התמחות רפואת השיניים מכיוון, שהנם מתעסקים בכלל חלל הפה וגם בבסיסה של הגולגולת ולא רק בטיפול כללי בשיניים עם חורים.

רופאי שיניים, הנם חייבים להיות בעלי מומחיות, רגישות וכמובן כלל הידע הנדרש בכדי לטפל בשיניים שלנו. היום בתחום השיניים נערכים גם לא מעט טיפולים שהינם כירורגים וניתוחים בחלל הפה הפנימי אשר דורשים הרדמה ואינם פשוטים כלל. כמו כן, רופאי השיניים מבינים היום עם התפתחות הרפואה וכמובן הרצון של האוכלוסייה להיראות באופן יותר אסטתי זה שאין כמו חיוך מושלם ואת זאת רופא השיניים יוכל להעניק ללקוח.

רופא השיניים, הינו יכול להעניק ללקוח שיניים בריאות ויפות כמו גם טיפולים עדינים יותר ופחות כואבים מבעבר עקב המיכשור החדיש והמשוכלל אשר נכנס למרפאות השיניים וגורם לכל תהליך הטיפול בשיניים להתבצע באופן שהינו הרבה פחות מאיים מבעבר ומסיר את החשש והדאגה מישיבה בכיסאו של רופא השיניים במרפאה. לאורך השנים גדלה ההבנה והרצון למנוע כאב והפחתת החשש מטיפולים שונים ברפואה ובמיוחד ברפואת השיניים כך, שאנשים הסובלים מבעיות שיניים לא יגררו את הזמן ויחמירו את הבעיה מהפחד להגיע לרופא השיניים ובאמת יטפלו בבעיה בזמן. השירות אשר ניתן על ידי רופא השיניים, הינו אמין ומקצועי ביותר.