טכנאי השיניים הינו האומן במלאכת המרכיבים אשר דרושים לטיפולו של רופא השיניים. אומנם הוא איננו רופא שיניים אך, ללא דיוק בעבודתו ותשומת לב לכלל הפריטים הקטנים עבודתו של רופא השיניים לא תתבצע כהלכה. טכנאי השיניים מתמחה ביצירת כלל ההתקנים הנדרשים לטיפול, כגון: כתרים, השתלות, שינים תותבות, סתימות אשר צריכות להתאים באופן מושלם לשיניים המטופלות בכדי, שהטיפול יתבצע באופן המקצועי ביותר שניתן. טכנאי השיניים בעצם הינו בעל המקצוע אשר אחראי על כל החלק הטכני בטיפול בבעיית שיניים אצל המטופלים.

טכנאי השיניים ורופא השינים, חייבים להיות מתואמים ולפעול בשיתוף פעולה מלא על מנת להשיג את התוצאות המושלמות ביותר בשביל שיניים של מטופל. תהליך העבודה של טכנאי השיניים מתחיל לאחר בדיקת רופא השיניים את המטופל ובמקרה בו מתגלה איזשהי בעיה שהפיתרון שלה הוא התקן כלשהו, רופא השיניים מבצע את הדגימות הנדרשות ומעביר אותם למעבדה בה טכנאי השיניים יושב ועל פי הנתונים מרכיב ומייצר את הדגימה על פי דרישותיו והוראותיו של רופא השניים. לאחר שטכנאי השיניים בונה את ההתקן או משפץ התקן קיים בכדי להתאים אותו לפה המטופל הוא מעביר אותו בחזרה אל רופא השיניים שמרכיב את ההתקן בפה המטופל.

ישנם מספר סוגים של טכנאי השיניים, אשר מדורגים ברמות שונות מבחינת המיומנות שלהם הראשון הינו טכנאי מעשי אשר הינו מוסמך לעבודה כטכנאי וחייב להיות עם ניסיון של שנתיים, שנית, טכנאי אומן אשר הינו בעל שלוש שנים של ניסיון וההסמכה הנדרשת, שלישית, מומחה אשר עבר את המבחן למומחה בתחום. אצלנו בקליניקה ישנם הטכנאי שיניים ברמה הגבוהה ביותר ובעלי ניסיון נרחב בתחום כך, שהעבודה שלהם בשילוב עבודתו של רופא השיניים הינה מהגבוהה ביותר בתחום.