הצורך בהשתלות שיניים, נובע ממספר סיבות אשר קשורות לפגיעה בשיניים הקיימות שלנו, כגון: שן שנמצאת בתהליך של ריקבון, סוג של טראומה שהפה עבר, פגמים שונים שהינם מלידה, מחלות שונות כגון עששת ועוד. עקב כל הסיבות הללו, ישנו צורך למצוא תחליף לשיניים הקיימות והתחליף המוצא כיום עם ההתפתחות הטכנולוגית והקידמה בתחום רפואת השיניים הינו – השתלות שיניים. לרוב אנשים שאיבדו את השיניים שלהם עלולים להרגיש חסרי ביטחון עצמי עקב מראה שהינו אינו אסטטי ולרוב לא תיראו אותם מחייכים או מרגישים בנוח לפתוח את הפה שלהם על יד אנשים.

ישנם יתרונות רבים בהשתלות של שיניים מלאכותיות מכיוון, שהם נתפשים כעמידים הרבה יותר וחזקים מפני הפתרונות האחרים אשר קיימים בשוק כמו, אופציית השיניים התותבות למשל. השתלים יכולים גם להיות משולבים תוך כדי טיפול אשר עוזר לשיקום הפה והשן למשל, במצב שבו קיים- כתר בפה, גשרים, תותבות ועוד והינם מצבים אשר מצריכים תמיכה עמידה, דבר אשר עוזר להפחתת הפגיעה בחניכיים ופציעת הרקמות בתוך הפה.

חשוב מאוד, לבצע ייעוץ מקדים לתהליך של השתלת שיניים ובדיקה על ידי צילום רנטגן של חלל הפה והחניכיים בשביל לבצע הערכה נכונה של מצב השיניים ואיזה סוגי שתלים ניתן להשתיל כמו גם, במידה וישנן כל מיני בעיות בחלל הפה כמו למשל זיהומים וכו' חשוב לזהות אותם ולטפל בהם לפני שמשתילים את השיניים החדשות והמלאכותיות. לכן, כאשר הינכם מעוניינים לשקם את מצב השינים שלכם ולבצע השתלות חשוב מאוד להיוועץ עם מומחים בתחום רפואת השיניים אשר קיים בידיהם כל הידע הנדרש על מנת לבצע את הטיפול האסטטי בדרך הטובה ביותר והבריאה ביותר. ולכן השירות שניתן אצלנו הינו ברמה הגבוהה ביותר.