שיניים הנן עוד איבר בגוף האדם אשר נמצא בתוך חלל הפה שלו. השיניים, הן אלה שהופכות את החיוך שלנו ליפה יותר, עוזרות לנו לאכול דברים טעימים ועוד. השיניים הינן איבר מאוד חיוני לגופנו. בכדי לשמור על השיניים שלנו לאורך שנים רבות, יש צורך לדאוג להן ולטפל בהן כל הזמן בין אם זה ציחצוח יומיומי ובין אם אנו צריכים לבקר במרפאת השיניים בכדי, לערוך ביקורות ולוודא שמצב השיניים שלנו הינו בסדר. בשביל לשמור על שיניים יפות ובריאות יש צורך כל הזמן לתחזק אותן ולדאוג להן ולא להזניח את הטיפול שלהן לרגע.

השן אומנם נראית לנו כחתיכה אחת קטנה אך, בתוכה הינה מורכבת ממספר שכבות, כגון : הכותרת- שהינה החלק החיצוני שאנו יכולים ליראות, צוואר השן והשורש שלה. בתוך כלל החלקים הללו ישנם עוד מספר חלקים אשר מורכבים מתאים, רקמות, סיבים, כלי דם, עצבים ועוד. כאשר צריך לבצע טיפול בשיניים, ישנה חשיבות לצילום רנטגן על מנת להבין איפה בדיוק הבעיה נמצאת בשן ומהם הסיכונים הכרוכים בכל סוג של טיפול. האם הפגיעה בשן ממוקמת באזורים הפנימיים יותר אשר קרובים לעצבים או האם הפגיעה בשן הינה בחלקים החיצוניים יותר אשר רחוקים מן העצב וכלי הדם ועוד.

היום בתחום רפואת השיניים הטיפול בשיניים, הינו רק הולך ומתקדם וכל אחד יכול לגרום לשיניים שלו להיראות כל הזמן בריאות, נקיות ומבריקות. כיום, אין בעיה הקשורה לשיניים אשר רופאי השיניים אינם יוכלו להתמודד איתה ולטפל במטופל. יש לזכור ששיניים יפות ובריאות מתחילות מטיפול נכון וכמובן משירות נעים,אדיב ומקצועי של רופא השיניים ואין לזלזל בטיפול נכון בשיניים שלכם בכדי שיחזיקו לעוד שנים רבות קדימה ויהיו בריאות וחזקות.